dotacje-ue

Różnego rodzaju wyroby hutnicze znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki nim mogą powstawać m.in. konstrukcje budynków, elementy stalowe wykorzystywane do budowy pojazdów oraz elementy użytkowe, czyli np. narzędzia stalowe. Zanim stal zostanie wykorzystana w konkretnym celu, musi zostać odpowiednio docięta. Tyczy się to m.in. blach stalowych. Wyjaśniamy, jakimi metodami cięta jest stal i na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać najlepsze rozwiązanie.

Co wpływa na wybór metody ciecia stali?

Metoda obróbki różnych elementów stalowych musi zostać optymalnie dostosowana do ich grubości, a także wrażliwości na działanie czynników niszczących, czyli m.in. ciepła. Podczas cięcia stali nie może dojść do naruszenia stanu fizycznego materiału, bo skutkuje to jego zniszczeniem. Bardzo ważne są również czynniki ekonomiczne, wydajność wybranej metody, a także jej wpływ na jakość ciecia i związaną z nią konieczność dalszej obróbki materiału. Cięcie stali to wymagający wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich maszyn proces, który należy powierzyć profesjonalistom. Zajmujemy się cieciem stali m.in. blach i innych materiałów hutniczych nowoczesnymi metodami. Stosujemy np. cięcie gilotynowe, które jest najlepszą z dostępnych metod wydajnej produkcji powstających z blach stalowych formatek i innych elementów stalowych ciętych po linii prostej.

Dostępne metody ciecia stali

W przypadku blach stalowych cięcie gilotynowe sprawdza się wyjątkowo dobrze, pozwalając na połączenie niskich kosztów z wysoką jakością powstających w ten sposób elementów. W przypadku materiałów hutniczych o większej grubości i specyficznych wymaganiach stosowane są nieco inne metody ciecia, do których zaliczamy np.

  • cięcie plazmowe,
  • cięcie wodne,
  • ciecie gazowe.

Zajmujemy się cięciem blach z różnych gatunków stali, dobierając metodę optymalną dla danego zlecenia. Tniemy także inne wyroby hutnicze np. rury i pręty. Nasz doskonale wyposażony park maszynowy pozwala realizować nawet nietypowe zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która uwzględnia nie tylko ciecie stali, ale także m.in. sprzedaż stali jakościowej. Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, zapewniając możliwość wyboru najlepszej z dostępnych metod ciecia stali.

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału