dotacje-ue

Frezarka CNC jest wykorzystywana do obróbki skrawaniem płaskich i kształtowych powierzchni. Podstawowym elementem jest tu frez, który wykonując ruch obrotowy, przesuwa się w odpowiedni sposób względem materiału i nadaje mu pożądane kształty. Jest stosowana m.in. w stolarstwie, meblarstwie, tapicerstwie, czy reklamie i pozwala na obrabianie drewna.

Jak zbudowana jest frezarka CNC?

Frezarka CNC zapewnia precyzyjne wycinanie różnorodnych kształtów, wcześniej zaprogramowanych. Urządzenie ogranicza do minimum pracę człowieka. Zbudowana jest z wielu części takich jak: silnik krokowy osi Z prowadnice osi X i Y; frez, kontroler frezu, system odsysający pył, peszel, klawiatura sterująca komputerem kontrolującym, elementy ściskowe, stacja sterująca maszyną.  Wyposażeniem frezarki CNC jest stół, służący do przeprowadzania wszystkich prac obróbkowych, generowanych przez komputer. Frezarka CNC składa się z modułu odsysające fragmenty i opiłki obrabianego materiału. Na prace urządzenia wpływają – trwałość i naostrzenie obrotowego narzędzia.

Do czego służy frezarka CNC?

Frezarka CNC służy do obróbki skrawaniem płaskich i kształtowych powierzchni. Element taki jak frez, podczas ruchu obrotowego przesuwa się względem materiału, nadając mu oczekiwany kształt. Urządzenie wykorzystuje technologię sterowania numerycznego z użyciem komputera, sprawiającego, że usługa wykonywana przez DBN Sp. z o.o. Wyroby hutnicze, jest bardzo wydajna. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest osiąganie właściwych kształtów i form, dzięki obróbce przedmiotu z każdej strony i na każdej powierzchni. Jest możliwość uzyskania detali w postaci otworów, żłobień czy rowków. Frezowanie umożliwia nanoszenie bardzo skomplikowanych wzorów, stosowania zaokrągleń krawędzi czy też nadawanie kantów przedmiotom. Urządzenia są powszechnie wykorzystywane w stolarstwie, meblarstwie, tapicerstwie, reklamie i wielu innych dziedzinach. Pozwalają na obrabianie drewna, tworzyw sztucznych, PCV, OSB, plexi, MDF, laminatów, stopów metali i aluminium.

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału