dotacje-ue

Cięcie plazmą to technologia wykorzystywana w przemyśle od niemal sześćdziesięciu lat. W dużym skrócie – polega ona na tworzeniu plazmy, czyli zjonizowanego gazu, i ukształtowaniu jej w tzw. łuk plazmowy zdolny topić lub przecinać metale przewodzące energię elektryczną. Jakie są główne zalety cięcia plazmowego i dlaczego warto korzystać z tego typu usług?

Zalety cięcia plazmą

Dzięki swojej uniwersalności technologia cięcia plazmą może być stosowana na wielu różnych typach metali, które przewodzą energię elektryczną. Jest to szybka i skuteczna alternatywa dla innych metod obróbki, która może być wykonywana na stali nierdzewnej, czarnej czy żaroodpornej, a także na aluminium i jego stopach. Oprócz tego cięcie plazmowe może być stosowane m.in. do fazowania blach czy tworzenia różnego rodzaju wyrobów hutniczych, takich jak części eksploatacyjne, rury, siatki i kształtowniki.

Technologia ta ma wiele zalet, do których zaliczają się m.in. wysoka jakość, niski wpływ na strukturę obrabianego metalu, a także:

  • szybkość działania – korzystanie z cięcia plazmą to znaczne usprawnienie procesów produkcyjnych i procesów obróbki. Co więcej, przecinarki plazmowe mogą pracować na kilku arkuszach blachy jednocześnie, co znacznie zwiększa tempo produkcji,
  • minimalne straty materiału – dzięki możliwości wygenerowania skupionej wiązki podczas cięcia utworzona zostaje bardzo wąska szczelina, a stopieniu ulega zaledwie niewielka ilość obrabianego metalu. Co więcej, stosowanie przecinarki pozwala na uniknięcie nadtapiania materiałów cienkich,
  • precyzja cięcia – łuk plazmowy pozwala na kontrolowanie grubości cięcia, a tym samym na precyzyjną realizację zlecenia,
  • niska cena usługi – korzystanie z usług firm oferujących cięcie plazmowe wiąże się z niewielkim kosztem za przecięcie metra blachy stalowej. Cena jest tu znacznie niższa w porównaniu np. do cięcia laserowego.

Należy przy tym pamiętać, że aby cięcie plazmą przebiegało w sposób szybki, sprawny i ze wszystkimi wymienionymi wyżej korzyściami, konieczne jest, by było ono wykonywane przez wyspecjalizowanego fachowca. Wysokie znaczenie ma też regularne serwisowanie samej przecinarki i wymiana części zamiennych.

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału