dotacje-ue

Gilotyna, a właściwie nożyce gilotynowe to narzędzie do cięcia plików papierów lub arkuszy blachy po linii prostej. Gilotyny do metalu charakteryzują się tym, że obrabiane przy ich pomocy materiały nie są narażone na wystąpienie tak zwanych stref przepływu ciepła.

Nożyce gilotynowe składają się z dwóch przylegających noży, które są nachylone do siebie pod niewielkim kątem. Ułożyskowane są nawiasowo lub przesuwają prostoliniowo w taki sposób, że przecinanie podłożonego materiału odbywa się stopniowo. To przyczynia się do zmniejszenia potrzebnej do cięcia siły. Pozwalają na proste oraz długie cięcie arkusza blachy, które odbywa się w trzech fazach. Pierwsza z nich to faza sprężysto – plastyczna, druga płynięcia, a trzecia zerwania.

Na materiale wytwarza się stan naprężenia, czego konsekwencją jest jego pęknięcie. Nie wolno jednak zapominać, że istnieje kilka typów nożyc gilotynowych, które różnią się nie tylko mocą i siłą, ale także wielkością, zastosowaniem oraz charakterem działania. Głównym kryterium jest ich napęd. Ręczne gilotyny wykorzystuje się w mniejszych warsztatach do cięcia o małej grubości. Mechaniczne można wykorzystać nawet przy materiałach o grubości 8 mm. Wykonywane przez nas cięcie blach jest dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Proces jest wspierany przez układy wspomagające, a także zwiększające jego automatyzację. Najwyższa staranność i spełnienie wymagań klienta sprawia, że warto powierzyć nam cięcie blachy różnego typu.

Na co należy zwracać uwagę przy cięciu blachy?

Nożyce gilotynowe są precyzyjnym urządzeniem, które ma zagwarantować dokładne cięcie blach na wymiar. Muszą więc charakteryzować się sztywną budową, a także specyfikacją, ułatwiającą cięcie blach bez jej skręcania, zniekształcania, a także tworzenia zadziorów i nieregularnych krawędzi.

Jednym z najważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, jest precyzja linii cięcia. Im bardziej profesjonalna jest maszyna, tym mniej pojawia się odpadów i tym skuteczniejsze jest działanie nożyc na mniejszej ilości materiału. Precyzja maszyny bazuje na systemie ułożyskowanych ramion, które podpierają nóż gilotyny.

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału