dotacje-ue

Ponieważ zarówno rodzaj i grubość blachy, jak i planowane wykorzystanie wyprodukowanych elementów mają znaczny wpływ na wymagania dotyczące typu cięcia, istnieje wiele różnych sposobów na wycinanie blach. Nie najmniej ważnym czynnikiem jest tu koszt oferowanej usługi, który zależy od doboru określonej metody.

Najpopularniejsze współcześnie sposoby cięcia blach

Obecnie obróbka blach wykonywana jest przy użyciu specjalistycznych maszyn o zróżnicowanych skutkach, które są dostosowane do szczegółowych wymagań Klienta. Rozróżniamy więc m.in.:

  • cięcie gilotynowe - najbardziej tradycyjna metoda cięcia blachy. Największą efektywność tej metody uzyskamy wtedy, gdy będziemy ciąć arkusze blachy prosto i w nieskomplikowany sposób. Cięcie gilotynowe to jeden z najtańszych sposobów obróbki blachy. Niestety nie sprawdzi się on w przypadku bardziej złożonych wzorów - ze względu na niski stopień dokładności oraz możliwość wycinania tylko prostych kształtów.
  • cięcie gazem - choć metoda ta nie należy do najnowszych, wciąż z powodzeniem się ją wykorzystuje. Polega na zastosowaniu obróbki termicznej i wymaga zastosowania specjalistycznych palników dostosowanych do rodzaju i grubości blachy - możemy więc używać palników tradycyjnych, magnetycznych czy takich sterowanych za pomocą systemu numerycznego (CNC). Doskonale sprawdzi się w przypadku grubych arkuszy, lecz cały proces przebiega wolniej i nie jest równie dokładny, co pozostałe metody.
  • cięcie plazmowe - jedna z najbardziej nowoczesnych metod cięcia blachy. Wykorzystywane w niej są maszyny CNC lub ręczne palniki. Jej zaletą jest wysoka precyzja cięcia, pozwalająca na formowanie nawet kształtów skomplikowanych i o niewielkich elementach. Całe działanie przebiega ponadto bardzo szybko.
  • cięcie wodą - podobnie jak ma to miejsce w przypadku cięcia gazem i palnikiem plazmowym, wykonywane jest ono za pomocą urządzenia sterowanego numerycznie (CNC). Program cięcia bazuje na systemach CAD i może być stosowany również do cięcia szkła, kamienia, glazury i innych tego typu materiałów.

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału