dotacje-ue

frezarka cnc

Frezarka CNC jest wykorzystywana do obróbki skrawaniem płaskich i kształtowych powierzchni. Podstawowym elementem jest tu frez, który wykonując ruch obrotowy, przesuwa się w odpowiedni sposób względem materiału i nadaje mu pożądane kształty. Jest stosowana m.in. w stolarstwie, meblarstwie, tapicerstwie, czy reklamie i pozwala na obrabianie drewna.

Czytaj więcej: Jak zbudowana jest frezarka CNC?
skrawanie

Przy obróbce skrawaniem konieczne jest określenie prawidłowych parametrów tak, aby móc uzyskać jak najwyższą jakość. W oparciu o jakie kryteria się je ustala?

Czytaj więcej: Jakie powinny być prawidłowe parametry skrawania?
frezowanie cnc

Frezowanie, czyli proces obróbki skrawaniem, polega na oddzieleniu od przygotowywanego przedmiotu warstwy metalu za pomocą specjalistycznej maszyny zwanej frezarką. Wrzeciono frezarki wraz z zamocowanym w nim narzędziem poprzez wykonywanie ruchu obrotowego zagłębia się w obiekt, nadając mu określony kształt. 

Czytaj więcej: Na czym polega frezowanie CNC?
śruby

 

Połączenia gwintowe są to połączenia rozłączne, które spaja się gwintowanymi łącznikami. Formowanie gwintów jest niezbędne do tego, by obrabiane elementy mogły być zastosowane w konstrukcji maszyn i urządzeń. Gwinty wytwarza się najczęściej poprzez wycięcie rowków w wybranym kształcie wzdłuż linii śrubowej. Jakie są inne popularne metody ich formowania?

Czytaj więcej: Poznaj metody formowania gwintów
przecinarka plazmowa

Cięcie elementów metalowych za pomocą plazmy to sposób na szybsze i bardziej efektywne wykonanie pracy w porównaniu do innych metod. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jak wygląda podstawowa konstrukcja przecinarki plazmowej i na czym dokładnie polega jej działanie.

Czytaj więcej: Jak działa przecinarka plazmowa?
cięcie stali plazmowo

Cięcie plazmą to technologia wykorzystywana w przemyśle od niemal sześćdziesięciu lat. W dużym skrócie – polega ona na tworzeniu plazmy, czyli zjonizowanego gazu, i ukształtowaniu jej w tzw. łuk plazmowy zdolny topić lub przecinać metale przewodzące energię elektryczną. Jakie są główne zalety cięcia plazmowego i dlaczego warto korzystać z tego typu usług?

Czytaj więcej: Dlaczego warto korzystać z usług cięcia stali przecinarką plazmową?
Cięcie tlenowe

Cięcie tlenowe, nazywane także gazowym lub płomieniowym, to jedna z najpopularniejszych metod cięcia metali. Materiał rozgrzewa się do temperatury zapłonu, a gdy zostaje utleniony, następuje jego wydmuchanie za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem. Choć jest to sposób bardzo skuteczny, ma pewne wady.

Czytaj więcej: Plusy i minusy cięcia tlenowego
cięcie plazmą

Technologia plazmowa była do niedawna stosowana do cięcia stali czarnej, nierdzewnej oraz aluminium. Obecnie można dostrzec pełen zwrot w branży spawalniczej i wykorzystanie techniki do cięcia wszystkich materiałów przewodzących prąd. Duże zainteresowanie tą metodą nie wzięło się znikąd – duża prędkość procesu, precyzyjne cięcie oraz możliwość uzyskania idealnie lustrzanej powierzchni, sprawiły, że plazma weszła do podstawowej oferty większości firm świadczących usługi spawalnicze.

Czytaj więcej: Zastosowanie plazmy w wycinaniu blach
gilotyna do blachy

Gilotyna, a właściwie nożyce gilotynowe to narzędzie do cięcia plików papierów lub arkuszy blachy po linii prostej. Gilotyny do metalu charakteryzują się tym, że obrabiane przy ich pomocy materiały nie są narażone na wystąpienie tak zwanych stref przepływu ciepła.

Czytaj więcej: Jak działa gilotyna do cięcia blach?
cięcie plazmowe

Ponieważ zarówno rodzaj i grubość blachy, jak i planowane wykorzystanie wyprodukowanych elementów mają znaczny wpływ na wymagania dotyczące typu cięcia, istnieje wiele różnych sposobów na wycinanie blach. Nie najmniej ważnym czynnikiem jest tu koszt oferowanej usługi, który zależy od doboru określonej metody.

Czytaj więcej: Nowoczesne metody cięcia blach

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Kalkulator wagi materiału